Jak si japonské stěny vybrat

Podle potřeby je možné zvolit výšku a šířku japonské stěny, počet panelů, způsob ovládání i materiál. Zvolit si můžete také typ panelů japonské stěny buď vyztužený tyčkami (doporučujeme, protože lépe drží tvar), nebo bez tyček. Měli byste tedy především vědět, jak velkou plochu chcete japonskou stěnou zastínit, případně jak velký prostor na roztažené japonské panely máte k dispozici například vedle okna. Materiál na japonské stěny si pak můžete vybrat podobně, jako byste si vybírali látky na záclony a závěsy.

 

K čemu se japonské panelové stěny hodí

Japonské posuvné stěny jsou velmi variabilní. Hodí se na zastínění oken, k předělení místností, k zakrytí různých policových systémů či šaten. Využití mají jak v domácnostech, tak i v restauracích, zdravotnických zařízeních, kancelářích pro variabilní oddělení pracovních míst a podobně.

 

Jak japonské stěny fungují?

Japonské posuvné stěny se upevňují na horní hliníkovou lištu, která může mít podle potřeby a přání zákazníka od dvou do pěti drážek. V každé z drážek se pohybuje jeden nebo i více nosičů jednotlivých látkových panelů, jejichž délka je volitelná podle potřeby každého zákazníka. Jednotlivé nosiče japonské posuvné stěny se v liště pohybují pomocí speciálních koleček, díky kterým je pohyb tichý, hladký a snadný. Výhodou tohoto systému je i to, že horní hliníková lišta je velice plochá. Tato vlastnost je užitečná zejména tam, kde zbývá mezi křídly oken a stropem jen velmi malý manipulační prostor. Samotné pásy japonské posuvné stěny jsou k posuvnému nosiči připevněny pomocí suchého zipu. Na těchto pásech zhotovených z vybrané dekorační látky jsou pak ve spodní části vytvořeny tunýlky opatřené výztuží a závažím, které zaručují napnutí japonské stěny. Horní lišty a posuvné nosiče panelů japonské posuvné stěny jsou vyrobeny z hliníku s povrchovou úpravou práškováním a následným vypálením. Jejich základní barva je bílá a za příplatek je můžeme dodat i ve stříbrné nebo bronzové barvě. Plastové komponenty, které se na vodících lištách japonské stěny používají, jsou vyrobeny z velice kvalitního plastu, který neztrácí pružnost ani po mnoha letech používání.